Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

ARAÇ MUAYNE ZAMLARI HALKI ÇİLEDEN ÇIKARDI

 

Türkiye genelinde ençok şikayet edilen kuruluşlar arasında yer alan “TÜVTÜRK” vatandaşları çileden çıkarttı.

2022 yılı sonlarında randevu için müracaat edildiği halde randevu verilmediği, kasıtlı olarak randövilerin 2023 yılına ötelenerek, %120 zamla muayne işlemi yapmak zorunda bırakılındığı iddiası oldukça yoğun.

TÜRKTÜV araç muayenesi için yetersiz kalıp, randevu veremediyse kurumun yeterli hizmet veremediğinden dolayı, hizmet alamadıkları için 2023 yılının zamlı tarifesini ödemek zorunda kalan taşıt sahipleri madur edildi.

Kurumun yetersizliği yüzünden araçlarımızın muayne hizmetine cevap veremedilerse bu kurumun sorunu, bunun cezası neden vatandaşa yükleniyor? Sorusunu yönelten vatandaşlar, CİMER üzerinden şikayetlerini sürdürürmektedirler.

Resmi yıllık enflasyon oranı yaklaşık %64 olarak açıklanıp, emekli memur zamları buna göre yapılırken TÜVTÜRK araç muayne ücretleri neye dayanılarak yaklaşık %120 oranında zamlandırılıyor? Zaten verdikleri hizmet sadece muayne ile kusur bildirmek, bunun maliyeti ne olabilir ki, bu kadar afaki bir zam ücret ötesi soygundur. Yapılan zam geri çekilmeli şeklindeki şikayetlerini ileten vatandaşlar oldukça yoğun.