Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

BAŞKAN ÖMER GÜNEL SAHTE HESAPLARDAN SONRA SAHTE AKRABA YALANINI DA YARGIYA TAŞIDI

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, sahte sosyal medya hesaplarından yapılan yalan, iftira ve karalama içerikli haber ve paylaşımların ardından “sahte akraba” iddialarını da yargıya taşıdı.

Aydın’da yayın yapan yerel bir gazetede yer alan köşe yazısında Başkan Ömer Günel’in Hasan Günel isimli bir kardeşi bulunduğu ve söz konusu ‘hayali kardeşin’, Ham Çökelek şarkısı ile tanınan Atilla Taş’a Başkan Ömer Günel adına yanıt verdiği iddia edildi. Köşe yazısı ile ilgili suç duyurusunda bulunan Başkan Ömer Günel “Sahte hesaplar yetmedi, şimdi de şanslarını hayali sahte akrabalar ile deniyorlar. Bu da ne kadar büyük bir korku ve endişe içinde olduklarını gösteriyor” dedi.

Şahsı, Kuşadası Belediyesi ve çalışma arkadaşları ile ilgili ortaya atılan gerçek dışı iddialar karşısında sessiz kalmama konusunda kararlı olduklarına dikkat çeken Başkan Ömer Günel “Kentimize en iyi şekilde hizmet ederek hemşehrilerimizin güvenine layık olmak için gösterdiğimiz çabanın birilerinin uykularını kaçırdığı ortada. Sahte hesaplardan yaptıkları gerçek dışı paylaşımların istediği etkiyi yaratmadığını gören söz konusu kişiler şimdi de hayali karakterler yaratarak itibarımı zedelemenin gayreti içerisine girmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karalama amacı güden bu tip iddialara karşı sessiz kalmayacak ve hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.