Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

CHP AYDIN KADIN KOLLARI BAŞKANI YENİDEN AYŞE ÖZDEMİR

Hüseyin Asar Haberi/Aydın

CHP Aydın Kadın Kolları Seçimi Yapıldı
CHP Aydın Kadın Kolları Seçimi Şükran Güngör Yıldız Kenter Tiyatro Salonunda yapıldı.


CHP Aydın milletvekilleri, Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci, ilçe yönetimleri, ilçe kadın kolları yönetimleri ve delegeler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, AK Parti iktidarını eleştirdi.


Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, son genel ve yerel seçimlerde Aydın’da büyük başarı elde ettiklerini söyleyerek, “Aldığımız sorumluluğun farkındayız” dedi. Ayşe Özdemir ayrıca, “Daha çok çalışacağız. Yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarıyı, genele taşımak için mücadelemiz, devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi, halkın umududur. Bu zor günlerden aydınlık günlere hep berabere çıkacağız. Gelecek kaygısı duymadan ekonomik sıkıntı çekmeden yaşayacağımız güzel günler çok yakındır” diyerek sözlerini tamamladı.


CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ise, “Ata’mızın emaneti CHP’yi evladı gibi sahip çıkan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise, “1 Nisan’dan itibaren çalışmalarımıza başladık. Öyle son 3 ay, 6 ay kala çalışma yaparak seçim kazanılmayacağını en iyi bilen örgütlerden biriyiz. Bu yerel seçimde ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Çok emek verdiniz, çok çalıştınız. Aydın halkı da bunu gördü ve gereğini yaptı. İyi ki varsınız. Sizlere teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürümüz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e. Bugün, bu kürsüden hitap edebiliyorsam, Ata’mızın sayesinde. Her zaman onun gösterdiği yolda ilerledim, ilerlemeye de devam edeceğim. Biz çok değerli belediye başkanlarımızla beraber kadınlara yönelik çocuklara yönelik pozitif ayrımcılık yapıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.
CHP Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Evrim Karakoz ise kadınların her zaman yanında olduklarını, çarenin her zaman CHP olduğunu belirterek kongrenin hayırlı olmasını dilediler.


Divan başkanlığını Kadın Kolları MYK Üyesi Nurşen Balcı’nın yaptığı Genel Kurulda tek liste halinde yapılan seçimde mevcut başkan Ayşe Özdemir, yeniden CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanlığı’na seçildi. 2016 yılından bu yana aralıksız, toplamda ise 11 yıl Kadın Kolları İl Başkanı olarak görev yapan Ayşe Özdemir, desteklerinden dolayı tüm partililerine teşekkür etti. Ayşe Özdemir, başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: “Neşe Yılmaz, Nazife Yavaş, Melek Özbiçer, Ayşe Şahin, Asuman Bilgiç, Nazike Cengi, Vacide Polat, Hülya Çelebi, Birnur Uçarlı, Dilek Aysın, Fatma Çoktürk, Havva İnegöllü, İlkinnur Kaya, Gülru Uzman, Gülşah Gönülaçar Köse, Berna Aşkın Kaya.”
“Eylem Günal Gürbüz, Nezahat Ergin, Damla Karababa, Seval Özhalk, Sevil Pehlivan, Ayşe Şenocak, Yasemin Korcum, Seval Çetin, Ayten Atasay, Seval Sayınta, Burcu Nalıncı, Saadet Erol, Behnaz Avşar, Emel Dora, Meral Özyakut, Pelinsu Özbaş” ise yedek yönetim kurulu üyesi olarak yer aldı. Kurultaya delegeleri ise’ “Özlem Çerçioğlu, Ayşe Özdemir, Hatice Gençay, Özlem Ekiz, Nilgün Yeşilçimen, Nilgün Aktaş, Ülkü Erten ve Arzu Kocabay” oldu.
Kongrede, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ile Didim Kadın Kolları arasında yaşanan gerginlik ve Kuşadası başta olmak üzere bazı delegelerin beğenmedikleri isimlerin üzerini çizmeleri günün ilginç olaylarıydı.
Kadın kolları siyasetin en önemli unsurlarından birisidir. Herhangi bir siyasi parti seçimlerde başarılı olmak istiyorsa kadınlara değer verilmesi ve kadın kolların çalışması gerekir.
Yeni seçilen ve bünyesinde geleceğin yönetici kadınları olacak gençlerin yer aldığı CHP Aydın Kadın Kollarına başarılar dileriz.