Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

ÖNCE SOKAK HAYVANLARI

Önce İnsan yaygarası yaparak, sokak hayvanlarına tahammülsüz olanlara karşı, “ÖNCE SOKAK HAYVANLARI” diyerek Egeden Medya Haber olarak sokak hayvanları savunucusu olarak yerimizi belirliyoruz.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla yaşama tutunma şansları azalan, sokaklarımızın olmazsa olmazı sevimli patilerimiz için sesleniyoruz; Sokağınıza onlar için bir kap su bırakmayı ihmal etmeyin.

Aldığımız ihbarlara göre özellikle Kuşadası Efes Evlerinde bulunan sokak hayvanlarına sistemli saldırı yapılmakta olup, gece geç saatlerde silahla vurulmakta oldukları duyurulmuştur. Vicdanı olmayan bu türlere insan denirmi bilemeyiz ama bildiğimiz tek şey, o kötü yüreklerin her zaman karşısında olacağımız gerçeğidir.

Değerli okurlarımız; dostumuz hayvansever Özhan Sandıraç’dan aldığımız bilgilere göre; Kuşadası Efes Evlerinde sokaklarımızın olmazsa olmazı patilerimize yapılan saldırılar son zamanlarda oldukça yoğunlaşmış durumda. Belediyemiz ve ilgili kurumların dikkatini buraya yöneltmlerini, gerekli önlemlerin alınabilmesi için duyarlılığa davet ediyoruz.

EKREM ÖRSOĞLU / ÖZEL HABER