Bu Haberimizi Dinlemek için Tıklayınız...

KUŞADASI’NIN YARDIM SEVER STK’LARI VE MÜTEAHİTLERİ NEREDESİNİZ?

EKREM ÖRSOĞLU 

Özdem anne’ye akülü sandalye alan firmanın, yayınlarımızda ücretsiz reklamı yapılacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Egeden Medya Haber Yayınlarında gördüğümüz, Serap Başel imzalı bir özel haberle, hepimizin dudaklarından “yuh” kelimesi dökülmüştü.

Haberin başlığı’da “Kuşadası’nda yuh dedirten hırsızlık olayı” geçiyordu. Gecenin bir saatinde Kuşadası’nda hemen hemen herkesin tanıdığı bir anne olan ortopedik engelli, Özdem Mecan’ın evine giren hırsız yada hırsızlar, birkaç parça eşya ile Özdem’in ayakları olan akülü sandalyesini çalmışlardı.

Haber oldukça geniş bir kitleye ulaştığı halde ne yazıkki ses getirememiş.

Her kermeste boy göstererek bağış toplayan, levhasında “Anne” kutsallığını taşıyan derneklerimiz nerelerdesiniz? Geceler düzenleyip, siyasi partilerin kuyruğunda gezeceğinize etrafınızda yaşananlara bakıp, o derneklerinizi amacına uygun yönetin. Özdem bir ortopedik engelli anne, sandalyesi çalındığı için doğal ihtiyaçlarını yerlerde sürünerek karşılıyor. Küçük bir çocuğu var bakımını sağlayamıyor. Bu anne sizin ilgi alanınıza girmiyor mu?

Haydi her kermeste ön sırayı kapan yardımsever derneklerimiz! Nerelerdesiniz, duymadınız mı? Duyduğunuzu biliyorum, biliyorum da, neden sessiz kaldığınızı bilemiyorum.

Engelli köyü ile kendisine pirim yapanlar, düzenlediğiniz eğlencelerle adından sıklıkla söz ettirenler neredesiniz? Ne oldu cebinize akrep mi düştü?

Koskoca Kuşadası, bu kadar insanı eğlendiren, her şarkıcıya türkücüye binlerce lira akıtan vakfımızın önemli değerleri neredesiniz?

Güzelim Kuşadamızı betona çeviren müteahitlerimiz, Eviz yapı ve diğerleri duymadınız mı? Kuşadamızda yaşayan Ortopedik Engelli Özdem Mecan Anne’nin evine hırsızlar girip, tekerlekli sandalyesini çaldılar.

Hadi bir el atın, alt tarafı bir Engelli akülü araba, ödeyeceğiniz bedeli de vergiden düşeceksiniz. Alın bir akülü araba, bizde sizleri  gazetemizin başköşesine konuk edelim.

Ekrem Örsoğlu