Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

 

ŞEHİT POLİS MEMURU FETHİ SEKİN ADI UNUTULMAYACAK…

Kuşadası Belediye Meclisi Ocak ayı Toplantısı yapıldı.

Toplantıda bir maddenin görüşülmesi esnasında bir vefa borcu, İYİ Partili Meclis Üyeleri ile Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ‘ın önergesi ile gerçekleştirildi.

2017 yılında PKK terör örgütünce İzmir de 5 Ocak tarihinde düzenlenen hain saldırı sırasında, teröristler ile kahramanca çarpışan ve şehit olan Trafik Polisi Fethi Sekin adı ölümsüzleştirildi.

İYİ Parti İlçe Başkanı ve Meclis Üyesi Hayati ATLI, İYİ Parti Meclis Üyesi Volkan ALKIŞ ve yine İYİ Parti Meclis Üyesi Özgün LİMONCU tarafından
Aralık ayında Belediye Meclisine önerge verildi.

Vefatının sene-i devriyesi olan 5 ocaktan iki gün önce yani 3 Ocak 2023 tarihinde Kuşadası Belediyesi Meclis toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan’ın da imzaladığı önerge ile Yavansu mevkinde yapımı devam eden Trafik Eğitim Parkına Şehit Polis Memuru Fethi SEKİN adı verilmesi oy birliği ile onaylandı.

İYİ Partinin ahde vefa örneği olarak ve şehitlerimizin adlarının ölümsüzleştirilmesi noktasında ki gayretlerine böylece bir yenisi daha eklenmiş oldu.

İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Hayati ATLI ve yine İYİ Partili Meclis Üyelerinin bu konuda ki çaba ve hassasiyeti takdir topladı.

Bülent Ay Haberi/Kuşadası