Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

 

CHP İLÇE BAŞKANI MEHMET GÜRBİLEK, AKP MİLLETVEKİLİ METİN YAVUZ’A SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPTIĞI PAYLAŞIMLA HESAP SORDU

MİLLETİN MALINI TEK TEK SATARKEN HANGİ MATEMATİĞE SIĞINDINIZ?
SATIP SATIP BİTİREMEDİNİZ…

AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz kaybettiği siyasi konumunu tekrar kazanmak için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e saldırmayı adet haline getirdi. Buradan açık ve net bir şekilde Metin Yavuz’a sesleniyorum: Size buradan ekmek çıkmaz!

Önce doğruları öğrenin ondan sonra eleştirin. Doğalgaz hattı, eleştirdiğin bölgeye Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi hizmet binasının ihalesinden ve inşaatına başlandıktan sonra gelmiştir.

SİZİN MİLLETİN MALI ÜZERİNDEN HOVARDALIĞINIZ MATEMATİĞİN NERESİNE SIĞIYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi yönetimindeki belediyelerin başarılı ve kamu yararına olan hizmetlerine fütursuzca çamur atmakla milletvekili olduğun AKP’nin, milletin malı üzerinden yaptığı hovardalıkların üstünü örtemezsiniz.
İktidara geldiğinizden bugüne millete ait ne varsa satıp savurdunuz.
AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından 2021 yılsonuna kadar 273 özelleştirme yapıldı. KİT’leri 63 milyar dolara yok pahasına sattınız. Bu satışlarda hangi matematiğe sığındınız?

Cumhuriyetin ilk sanayi kuruluşu olan SEKA’yı sattığınız ülkede kağıt krizine yol açtınız.
Ülkemizin gururu altın yumurtlayan TELEKOM’u yok pahasına sattınız. Ülkenin iletişim omurgasını yabancılara peşkeş çektiniz.
TEKEL’i sattınız, 8 bin 247 kişiyi bir günde işsiz bıraktınız. 110 bin çiftçinin ekmeği ile oynadınız.
Ülkenin enerji dağıtım şirketini 20 parçaya ayırıp sattınız. Sonra da ‘trafoya kedi kaçtı’ dediniz.
Sayenizde doğalgaz ithalatçısı ve satıcısı BOTAŞ’ın zararı 6 milyar doları, borcu ise 151 milyar TL’yi aşmış durumda. Bununla da yetinmeyip hazineden 69 milyar TL BOTAŞ’a para aktardınız.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2021 yılına ilişkin Kamu İşletmeleri Raporu’nu açıkladı. 19 kamu iktisadi teşebbüsünün (KİT) 2021 yılı toplam net zararı 24,3 milyar lira olarak gerçekleşti.

Özetle CUMHURİYET yaptı AKP TEK TEK SATTI Sayın Yavuz.
MATEMATİĞİNİZE SIĞDI MI ?