Bu Haberimizi Dinlemek için Tıklayınız...

Güneş İzmir’den Doğar

Seçim yaklaştıkça adrenalin düzeyi artıyor. Geçtiğimiz hafta sonu İzmir’de önce Cumhur İttifakı, arkasından Millet İttifakı mitingleri yapıldı. Cumhur İttifakı mitingine yaklaşık iki yüz bin kişi katılırken, Millet İttifakı mitingine bir milyona yakın katılım oldu. Sabahın erken saatlerinden itibaren Gündoğdu Meydanını dolduran halkın coşkusu Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmaya başlaması ile doruğa ulaştı.

Alanda bulunan yurttaşlara sırasıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve son olarak da 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık bir milyon kişiye hitap hitap etti.

  1. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü işaret ederek: “Bir Kemal Cumhuriyeti kurdu birinci yüzyıl geldi. İkinci Kemal ile ikinci yüzyıl başlayacak” dedi.

Özellikle gençlere sandığa gitme çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu: “Sizden tek isteğim sandığa gidin, oyunuzu kullanın. İzmir’de 215 bin 650 genç ilk kez sandıkta oy kullanacak. Bu seçimler gençlerin kendilerini göstermeleri gereken bir seçimdir. Bu seçim ayrılmak değil kucaklaşmak, kavga değil barışmayı getirecek seçimdir. 5 milyon 300 bin genç ilk kez sandığa gidecek ve oy kullanacak. Ben sandığa gittim ve otoriter yönetimi değiştirdim diyecek, çocuklarına anlatacaklar” diye konuştu.

Konuşmasında iklim değişikliği nedeniyle artan orman yangınlarına da değinen Kılıçdaroğlu: “16 uçağı var beyefendinin. Bu uçakları satıp yangın söndürme uçakları alacağız. Bu ampul çok yakıyor, kapatacağız” dedi.

Gündoğdu Mitingi zafere giden yolun anahtarı gibiydi. Görünen coşku artık iktidarda değişim zamanının geldiğinin en önemli göstergesi gibi oldu. Artık anlaşıldı ki, güneş İzmir’den doğacak.

Aydın’da seçim çalışmalarını yürüten CHP Aydın 7. Sıra Milletvekili Adayı Veteriner Hekim Ziya Yılmaz ile İzmir Mitingini konuştuk.

Veteriner Hekim Ziya Yılmaz konu ile ilgili olarak:

“Türkiye 21 yıllık süreçte giderek kronikleşen sorunlarla karşı karşıya kaldı. Başka ekonomik sorunlar olmak üzere, tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan sorunlar, hukuk sorunları, kadın haklarındaki erozyon, eğitimin içine düştüğü sorunlar, insan hakları sorunları giderek büyüdü. 14 Mayıs seçimi sonucu oluşan tablo tüm bu sorunların çözümü için iyimser bir hava oluşturmaktadır. Ülkemizin içinde bulunduğu kaotik durumdan çıkması yeni yönetim ile hiç zor olmayacaktır. İş başına gelen kadroların tüm projeleri hazır ve işin başına gerçek liyakat sahibi insanlar geçerek sorunlar kısa sürede aşılacaktır. Artık herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. İzmir Mitingi bunun en önemli göstergesidir. Seçim sonucu şimdiden ülkemize hayırlı olsun. Artık yeniden yapılanma ve değişim zamanıdır” dedi.

Değişim yenilenmeyi ve başarıyı birlikte getirir, değişim ve yenilenmeden korkmamak gerekir. Miting gösterdi ki Güneş İzmir’den doğacak ve seçim ülkemize baharı yeniden getirecektir.

“İnsan hakları, insan olmanın kazandırdığı haklardır; başkası tarafından verilen bir söze yada teminata bağlı olarak ya da satın alarak elde ettiğimiz haklar değillerdir. İnsan hakları, insan olmamızın ve insan onurumuzun doğal bir sonucudur.” (Mustafa Kemal Atatürk)

Hüseyin ASAR