Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

İYİ PARTİ KUŞADASI İLÇE BAŞKANI HAYATİ ATLI’DAN SERT TEPKİ

İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati ATLI, bugün Isveç’in başkenti Stocholm da gerçekleştirilen eylem için çok sert tepki gösterdi. Yaptığı yazılı açıklamada ATLI şunları söyledi;

Bugün İsveç in başkenti Stocholm da Türkiye Büyük Elçiliği önünde gerçekleştiğini öğrendiğimiz, eylem ile Kutsal Kitabımızın yakılması hadisesinde bu vandallığa ve insanlık suçu niteliğinde ki iğrenç olaya seyirci kalan İsveç in bu olayı sadece düşünce özgürlüğü niteliğinde değerlendirmesi tam bir skandaldır.

Bu eyleme ve İsveç hükümetine en sert cevap verilmeli ve dünya kamu oyu nezdinde hak ettiği iğrenç politikası nedeni ile protesto edilmelidir.

Diğer taraftan Sudi Arabistan yetkililerince Türkiye için yapılan açıklama ile 3.veya 4. sınıf bir ülke algısı yaratarak yardıma muhtaç bir konuma düşürülmesi ise dış politikamızın yanlışlarından kaynaklı bir aymazlık örneğidir.

Ülke olarak bugün yaşadıklarımızın tek sebebi olan muktedirin, bizi düşürdüğü durum için sadece ya sabır diyerek #AzKaldı hatırlatmasında bulunuyoruz.