Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

 

28
Ocak

“Köylüyü yeniden milletin efendisi yapana kadar mücadele edeceğiz”

Fotoğrafları galeriden izlemek için, fotoğrafı tıklayınız.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayındır Ziraat Odası’nı ziyaret ederek, çiftçilerin sorunlarını dinledi. Başkan Soyer, üreticiye desteklerin süreceğini söyledi ve “Köylüyü yeniden milletin efendisi yapana kadar mücadele edeceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayındır Ziraat Odası’nı ziyaret ederek Bayındırlı çiftçilerle buluştu.  Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar ve oda yönetimi tarafından konuk edilen Başkan Tunç Soyer, çiftçilerle sohbet etti.
Tarım sektörünün ekonomik kriz nedeniyle yaşadığı sıkıntıları dinleyen Başkan Soyer, “Bu bereketli topraklarda yüzlerce yıldır atalarımız dünyanın en güzel mahsullerini üretmişler. Onlar çocukları nasıl okuturum diye hiç düşünmemiş. O üretilen ürünün değeri yetmiş. Şimdi hiçbir şeye yetmiyor. Bu topraklar bereketini mi kaybetti? Ne oldu da bu hale geldik? Hiç kimse buna layık değil. Mustafa Kemal Atatürk ‘Köylü milletin efendisidir’ demiş. Bir ülkenin kendi kendine yeten ekonomisi yoksa o ülke yoksul olur. Onun için kendi kendine yeten ekonomi kurmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

“Köylüyü yeniden milletin efendisi yapacağız”
İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçiyi desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Başkan Soyer, “Bu memlekette köylüyü yeniden milletin efendisi yapana kadar mücadele edeceğiz. Bunun için de dayanışma içinde olmamız lazım. Bu yoksulluğu hak etmedik. Bu duruma getirenler nasıl hala insan içine çıkıyor anlamıyorum. Bu tabloya rağmen biz hizmete ve yatırıma devam edeceğiz. Hiç kuşkunuz olmasın, yanınızdayız” dedi.