Bu Haberimizi Dinlemek için Tıklayınız...

KUPAD ÜYELERİ GELENEKSEL SEZON DEĞERLENDİRME KAHVALTISINDA BULUŞTU

Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği (KUPAD) tarafından düzenlenen geleneksel turizm sezon sonu dayanışma ve değerlendirme kahvaltısı bu yıl Seven For Life Termal Otel’de gerçekleştirildi. Programa katılan Kuşadası Belediye Başkan Vekili Tibet Özer, “Kuşadası’ndaki en önemli STK’ların başında gelen Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği ile Kuşadası Belediyesi olarak çok güzel organizasyonlara imza attık. İş birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz organizasyonların önümüzdeki sezonlarda da artarak devam etmesini temenni ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kuşadası’nda turizm sektörünün paydaşları, Türk mutfağını dünyaya tanıtmak ve gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1995 yılında kurulan KUPAD’ın geleneksel sezona veda kahvaltısında bir araya geldi. Davutlar Mahallesi’nde bulunan Seven For Life Termal Otel’de gerçekleşen ve turizm sezonu değerlendirmesinin yapıldığı organizasyona Kuşadası Belediye Başkan Vekili Tibet Özer, Esnaf Odası Başkanı Ahmet Çalım, KUPAD Başkanı Aydın Sürer, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Yediyol Holding Genel Koordinatörü Hasan Göçmen, Ünlü Şef ve TV yapımcısı Tuna Aktan, belediye meclis üyeleri ve dernek üyeleri katıldı.

“KUŞADASI BELEDİYESİ BİZİ HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMADI”

Kahvaltıda konuşan KUPAD Başkanı Aydın Sürer, Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği’nin kentin en özel derneklerinden biri olduğuna dikkat çekerek “ Bütün profesyonel aşçıları içerisine alan bağlayıcı, bağdaştırıcı, hep güzel mesajlar veren bir derneğimiz var. Bir kez daha geleneksel kahvaltımızda bir araya gelmek çok güzel. Ben özellikle Kuşadası Belediyesi’ne kentimizde bizlerle beraber yol aldığı için teşekkür etmek istiyorum. En son sokak festivalinde güzel bir organizasyon yaptık. Diğer kentlerdeki festivallerin çok önüne geçtiğimizi düşünüyorum. Bizler Kuşadası markasının bir parçası olarak bu ailenin içerisindeyiz. Kuşadası Sokak Festivali’nde tam 14 bin kişiye aşure dağıttık. Tabi ki bu tarz festivallerin maddi ya da manevi yükünü kaldırmak zor. O nedenle Kuşadası Belediyesi’ne bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizi hiç yalnız bırakmadılar” dedi.

 “KUPAD YAŞADIĞIMIZ KENT ADINA BİZLERE ÇOK ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNUYOR”

Kuşadası Belediyesi Başkan Vekili Tibet Özer ise “Başkanımız Ömer Günel göreve geldiği günden bu yana geçen sürede kentimizdeki turizm çeşitliliğini artırmak için kurumlarla iş birliği içerisinde çalışıyor.  Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği gerçekten kentimizdeki en önemli STK’ların başında geliyor. Bundan 4 sene önce seçim aşamasındayken beraber yaptığımız toplantılarda seçilirsek birçok organizasyonda paydaş olacağız dediğimizde dernek üyelerinin gözündeki heyecan bizi çok motive etmişti. Şimdi bakınca yapılan birçok organizasyonda o kadar önemli katkıları var ki inanılmaz bir enerji ve özveriyle çalışıyorlar. En son yapmış olduğumuz Kuşadası Sokak Festivali organizasyonunda bizlere büyük destek oldular. Kendilerine bu enerjileri, yaklaşımları ve yaşadığımız kent adına koymuş oldukları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.