Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

DAVUTLAR MAHALLESİNDE OPERASYON

Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin İlçemiz genelinde suçlu veya suçluların yakalanması amacıyla hız kesmeden sürdürdükleri etkin ve kararlı çalışmaları sonucunda Davutlar Mahallesinde bir evde çeşitli suçlardan aranan şahısların saklandıklarının belirlenmesi üzerine bahse konu adrese operasyon düzenlenmiştir.

Operasyon sonucu B.E. ve N.E. (B) isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Şahısların yapılan sorgulamasında B.E. isimli şahsın, Çoçuğun Kaçırılması ve Alı Konulması, 2 Dosya ile Bir Kimseyi Fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak ceya aracılık etmek, bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında Hırsızlık, İzinsiz olarak ateşli silahlar ve mermileri ülkeye sokma imal etme nakletme satma, Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Basit Yaralama, Sesli veya görüntülü bir ileti ile hakaret, suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi suçlarından arandığı ve toplamda 28 Yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu,
N E. (B)
isimli şahsın yapılan sorgulamasında kasten Öldürme suçundan arandığı toplamda 30 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edilmiştir.

Şahıslar Emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmişlerdir.