Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

KUŞADASI KENT KONSEYİ ASKIDA GIDA KAMPANYASI BAŞLATTI

Kuşadası Kent Konseyi, Afet sürecinin başlamasıyla aldığı kararları uygulamayı sürdürüyor.

Deprem felaketinin ilk gününde yardım kampanyasına fiilen katılan Kent Konseyi, topladığı giyecek ve barınma malzemelerini ayrıştırma, kolileme ve yerine ulaştırma görevini üstlenmiş, bu görevide başarıyla yerine getirmişti.

KENT KONSEYİNDEN YENİ PROJELER

Sürecin ilerlemesiyle ihtiyaç malzemelerinde de değişiklik olmaya başlayınca, Kent Konseyi “Askıda Gıda” projesiyle marketlere ulaşmaya başladı. Önemli ihtiyaç malzemelerinin listelendiği bir afişle marketleri ziyaret eden Kent Konseyi gönüllüleri, kampanyaya katılan marketlere afişlerini asarak, gıda ve ihtiyaç yardımlarını topluyor.

KENT KONSEYİN DE PROJELER BİTMİYOR

Kuşadası’na gelen depremzede vatandaşlarımızı pisikiyatris eşliğinde ziyaretle, yaşamlarına dokunmanın yanı sıra, depremzede öğrencilerin Eğitimlerinden geri kalmaması için gerekli kitap temini ve kurs için faaliyetlerini sürdürüyor.

Kuşadası Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver yaptığı açıklamayla, çalışma akışının ihtiyaç durumuna göre günlük değişim dahi gösterebildiğini, meclis başkanlarıyla iletişim halinde duruma göre çalışmalarını yönlendirdiklerini belirten Ünver, yılmadan çalışan gönüllülerimiz var, birlikte Konseyimize yakışır çalışmalarla yaralarımızı sarmaya çalışacağız. Belediyemizin çalışmalarımıza verdiği destekle daha iyi çalışmalarımız olacak, önümüzde uzun bir süreç var, açıklamasında bulundu.