Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

KUŞADASI SAHİLLERİNDE DAHA TEMİZ BİR AKDENİZ İÇİN ÇEVRECİ ETKINLIK

Kuşadası’nda, ‘Akdeniz’i Birlikte Temizleyelim’ etkinliği kapsamında, sahil bandında Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından kıyı temizliği yapıldı. Öğrencilerin de katıldığı etkinlikte, Setur Marina yanında bulunan engelsiz plajından başlayarak, Atatürk Meydanı’na kadar olan alanda atıklar toplandı.

Kuşadası’nda “Kuşadamızı Seviyoruz, Denizlerimizi Koruyoruz” sloganıyla kıyı temizliği gerçekleştirildi.  Kuşadası Belediyesi, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) İzmir Şubesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi iş birliğiyle organize edilen kıyı temizliği, Kuşadası Belediyesi Engelsiz Plajı’ndan başlayıp, Atatürk Meydanı’nda sona erdi. Etkinliğe katılan Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi, Adviye Ertuğrul Acun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Beydağ Atatürk Ortaokulu, İSTEK Kuşadası Okulları öğrencileri, Egeport Kuşadası Limanı ve SETUR Kuşadası Marina çalışanları ile vatandaşlar ve gönüllüler yaklaşık 235 kilogram atık topladı.

DENİZ VARSA HAYAT VAR!

Etkinlik sonunda Atatürk Meydanı’nda toplanan atıkların ölçümü yapıldı. Kıyı temizliği etkinliğine Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel de katılarak öğrencilere destek verdi. Etkinlik sonunda öğrenciler hep birlikte  “Deniz varsa hayat var!” sloganını atarak denizlerin önemine dikkat çekti.