Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

KUŞADASI’NDA TALAN SÜRÜYOR

Kuşadas’nda inşaat rantı öylesine amansız bir şekilde sürüyor ki, ne yasa ne yasak dinliyorlar.

KUŞADASI KARAOVA MAHALLESİ 4602 SOKAK İLE 4603 SOKAK KÖŞESİ VİKİNK İNŞAAT TARAFINDAN YERALTI SUYUNU KEYFİYETEN ÇIKARTMAK İÇİN SONDAJLA DERİN SU KUYUSU KAZILIYOR!

Bilindiği gibi inşaat yasaklarının sürdüğü bu günlerde, her türlü inşaat faaliyetleri durdurulmuş olduğu halde, bunlar nasıl çalıştırılıyor? Vatandaş “İnsaf artık ne gündüzleri var ne geceleri huzur bırakmadılar” diyor
“Evet bu bölgede şehir şebeke suyu yok, peki belediyemiz altyapısı olmayan yere neden inşaat ruhsatı veriyor? Bumudur Halkçı Belediyecilik, nerde Halktan yanalığınız?” diye vatandaş isyan ediyor.

“Günlerce öncesinden bu sondaj ve inşaat yasaklarıyla ilgili şikayetler’de bulunduk ancak kimsenin dinlediği yok, bu yaz sıcaklarıyla yaşamımız cehennem yaşamına döndü” diyen mahalle sakinleri, baş vurmadığımız merci kalmadı, gürültüden sinir sistemimiz alt üst oldu diyor.

Bir taraftan Kuşadası betona boğulurken, bir taraftan da açılan derin su kuyularıyla Ekolojik denge bozuluyor ancak kimse bu talanı durduramıyor. Sözleşilmişçesine talan sürdürülüyor…