Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

Nazilli’de Seçim Çalışması

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlere sayılı günler kaldı. Artık partilerin tüm adayları ve örgütleri tüm gücüyle sahada mücadele ediyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü ilimizin siyasi olarak sıcak ve hareketli ilçesi Nazilli’de CHP Aydın Milletvekili Adayı Ziya Yılmaz, 19 Mayıs Bulvarı çevresindeki çarşı esnafını ziyaret ederek destek istedi.

Nazilli ilçemiz geçtiğimiz süreçte Millet İttifakı adayı olarak İyi Parti’den belediye başkanı olan Kürşat Engin Özcan’ın AKP’ye transferi ile gündeme oturmuş, ilçenin siyasi yapısını alt üst etmişti.

İlçenin girişinden itibaren poster, afiş ve bayraklar seçim atmosferinin adeta şenlik havasında olduğunun ipuçlarını veriyordu. Özellikle Belediye Meydanı ile İstasyon Meydanı tüm partilerin seçim çalışmaları için gelin gibi süslenmişti. Ayrıca mahallelerin önemli noktalarında yapılan bayraklandırma çalışmaları ile partilerin gençlik ve kadın kollarının açmış olduğu standlar ilçedeki atmosferi güzelleştirmişti.

CHP Aydın Milletvekili Adayı olan Veteriner Hekim Ziya Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Nazilli  esnafını CHP İlçe Başkanı Serdar Alptekin, ilçe yöneticileri ve kadın kollarından yöneticilerle birlikte esnafları ziyaret ederek hem sorunlarını dinledi, hem de hayırlı işler dileklerinde bulunduktan sonra, bol kazançlar temenni etti. Seçim çalışmasında özellikle halkın içinde bulunduğu ekonomik durum, yüksek enflasyon ile tarım ve hayvancılık sektörünün içinde bulunduğu durum tespiti yapılıp çözüm önerileri konuşuldu.

CHP Aydın Milletvekili Adayı Veteriner Hekim Ziya Yılmaz, beraberindeki heyetle birlikte göreve yeni seçilen Nazilli Ziraat Odası Başkanı Yahya Alnıak’ı makamında ziyaret ederek başarılar diledi. Ziraat Odası ziyareti sırasında ülkemizdeki tarım ve hayvancılığın içinde bulunduğu durum ile ilimizdeki sorunlar ve çözüm yolları konuşuldu. Veteriner Hekim Ziya Yılmaz burada yaptığı konuşmada iktidara geldiklerinde tarım ve hayvancılık sektöründe yapacaklarını, kırmızı mazot uygulamasını, üretimi destekleyeceklerini, kırsal kesimden kente göçü engellemek için çalışmalar yapacaklarını, büyükşehirlerde mahalleye dönüşen köylerin tekrar köy statüsüne döneceğini, köylerde üretim yapan kadınların sigorta primlerini devlerin ödeyeceğini belirterek özellikle gıda enflasyonu konusunda çalışma yapacaklarını söyledi.

Veteriner Hekim Ziya Yılmaz, Nazilli ilçesinde esnafı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, vatandaşlara gösterdikleri sevgiden dolayı teşekkür etti. Vatandaşlara hizmet etmek için elinden geleni yapacağını, başta Aydın İlimiz olmak üzere ülkemizde tarım ve hayvancılık konusunda çok önemli işlere imza atacaklarını, böylece kırsalda başlayan kalkınma ile tüm ülkenin refaha kavuşacağını, bunun için 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Millet İttifakı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu için halktan destek istedi. Ayrıca Aydın halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu vurguladı.

Halkın bu çalışma sırasında gösterdiği tavır ilçede Millet İttifakını oluşturan partilere ilginin fazla olduğunu gösterdi. Ancak bazı kişilerin tedirgin olması, mevcut iktidarın 21 yıldır oluşturduğu korku ortamının eseri olduğu anlaşıldı. Kalabalık ortamlarda ve anket çalışmalarında sessiz kalan bu kişilerin birebir görüşmelerde değişim zamanı olduğunu söylemesi ise oldukça manidardı.

Sonuç olarak CHP Aydın Milletvekili Adayı Veteriner Hekim Ziya Yılmaz ve CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin ile birlikte yürüttüğü çalışma oldukça verimli oldu. Çalışmanın olumlu sonuçlanması ise memnuniyet ile karşılandı. Edinilen izlenim, artık değişim zamanının geldiği yönündeydi.

Seçime bir hafta kala herkese başarılar dileriz.

“Hayatınızı cesurca kabullenin başarıya dönüştüğünü göreceksiniz.” (Emerson)

Hüseyin Asar