Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

YIKILAN AYDIN STADYUMU’NA İLİŞKİN AYÇEP BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Yıkılan Aydın Stadyumu’na İlişkin Basın Açıklaması

1950 yılında inşa edilen ve depreme dayanıksız olduğu tespit edilen, 73 yıllık Aydın Adnan Menderes Stadyumu’nun yıkımına 2 Ocak’ta başlanmıştı.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri yıkımın 1 ay süreceğini ve alanın ne olacağı konusunda bilgilerinin olmadığını belirtmişlerdi.

Çevrede ikamet eden bölge sakinleri yıkım alanın betona dönüşmemesi için yıkımı süren stadyum alanın yeşil alan olarak düzenlenmesini istediklerini ifade etmişlerdi.

Halkın bu haklı talebini Aydın Çevre ve Kültür Platformu (AYÇEP), Aydın Adnan Menderes Stadyumu önünde yaptığı basın açıklamasıyla konuyu gündeme getirmiştir.

AYÇEP’in basın açıklamasına bir çok sivil toplum kuruluşları ve ilçede faaliyet gösteren derneklerin katılımı ile destek vermişlerdir.

AYÇEP Yönetim Kurulunun katıldığı basın açıklaması, Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Şahin tarafından okunmuştur.

Basına ve Kamuoyuna

Aydın ili Efeler ilçesinde yer alan ve 1950 yılından bugüne tam 74 yıldır hizmet veren Adnan Menderes Stadı’nın yıkım süreci başlamış bulunmaktadır. Yıllarca spora hizmet veren ve içerisinde birçok kıymetli anılar biriktiren bu stadın yıkılmasıyla birlikte yerine ne yapılacağı gündeme gelmiştir. Aydın’ın en merkezi konumlarından birisinde bulunan, halkın en çok ziyaret ettiği alanlar arasında yer alan stadyum mevkisinin spora, sanata, kültüre, doğaya ve vatandaşa hizmet edecek bir alana dönüştürülmesi asli önceliğimizdir. Bu bağlamda önerimiz, söz konusu alanın Aydın’ın doğal yapısına ve kültürüne uygun bir şekilde imar edilecek yeşil alana dönüştürülmesidir.

Aydın Çevre ve Kültür Derneği olarak doğaya faydalı her projeye katkı sunacağımızı fakat belirli kişi veya kurumların söz konusu araziyi rant alanına çevirmesine müsaade etmeyeceğimizi, sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi bildiririz.
Saygılarımızla.

Aydın Çevre ve Kültür Derneği (AYÇEP)