Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

DÜNYANIN MERKEZİNDE KUŞADASI

Hırvatistan’ın Ludbreg kenti ile kardeş şehir olma kararı alan Kuşadası’nın adı, 1 Nisan’da Ludbreg’de geleneksel olarak düzenlenen ‘Dünyanın Merkezi Günü’nde kent meydanına yazılacak

Hırvatistan’ın Ludbreg kenti ile kardeş şehir olma kararı alan Kuşadası’nın adı, 1 Nisan’da Ludbreg’de geleneksel olarak düzenlenen ‘Dünyanın Merkezi Günü’nde kent meydanına yazılacak.


Kuşadası Belediyesi, Belediye Meclisi’nin onayıyla Hırvatistan’ın, ev sahipliği yaptığı restorasyon atölyesi ile üzüm bağlarıyla tanınan kenti Ludbreg ile kardeş şehir olma kararı aldı. Bu kapsamda Ludbreg Belediyesi, her yıl kent merkezinde düzenlediği ve kardeş şehir olma kararı aldığı kentlerin tanıtımına yer verdiği ‘Dünyanın Merkezi’ etkinliğine bu yıl Kuşadası Belediyesi’ni de davet etti. Etkinlik sonunda Ludbreg Belediyesi tarafından kent merkezinde bulunan ‘Dünyanın Dairesi’ne kardeş şehir tanıtımının sürdürülebilirliği amacıyla Kuşadası’nın adı eklenecek.


İki kent arasında protokolün imzalanmasının ardında Kuşadası ve Ludbreg Belediyeleri, turizm, kültür, sanat, ekonomi, eğitim ve enerji alanlarında ortak projeler gerçekleştirecek. Ayrıca iki belediye arasında bilgi ve deneyim paylaşım ağı oluşturularak ihtiyaç durumunda karşılıklı teknik ve idari yardımlaşma sağlanacak.