Bu Haberimizi Dinlemek için Tıklayınız...

FATİH ATAY İSTİFA ETTİ

SODEP, SHP ve CHP’de örgüt yöneticiliği, CHP’de Milletvekilliği ve belediye başkanlığı yaptığını söyleyerek sözlerine başlayan Fatih Atay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sitem ederek konuşmasını sürdürdü.

Efeler Belediye olarak yaptıkları hizmetlerin görmezden gelindiğini ve açılışlara kimselerin gelmediğini söyledi. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun Söke’de yaptığı konuşmada Özlem Çerçioğlu’nun Büyükşehir adaylığının parti tüzüğüne aykırı bir biçimde açıklandığını savundu.

Fatih Atay, Aydın teşkilatının Özlem Çerçioğlu liderliğinde kendisine karşı tavır aldığını Kılıçdaroğlu’nun son ziyaretinde bilgi verilmediğini, Kuşadası’nda düzenlenen yemeğe çağrılmadığını iddia etti.

Toplantıda, “İşte partinin geldiği durum” diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştiren Fatih Atay, Özlem Çerçioğlu’nu başarılarından dolayı diğer başkanlara örnek gösteren Kemal Kılıçdaroğlu’na sitem ederek Başkan Çerçioğlu’nun hakkında bir çok dava açıldığını madde madde belirtti. Buna karşılık kendisi hakkında açılan tek dava olan jeotermal davasının kendisi için bir madalya olduğunu ifade eden Atay, partililerin Efeler Belediyesi açılışlarına Özlem Çerçioğlu’ndan korktukları için katılamadıklarını söyledi.

Aydın’da CHP değil Özlem Çerçioğlu Partisi olduğunu savunan Fatih Atay, partisinden istifa ettiğini söyleyerek yola bağımsız olarak devam edeceğini ifade etti.

Hüseyin Asar