Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

KUŞADASI’NDA MİLLET İTTİFAKI’NDAN CUMHUR İTTİFAKI’NA ÇAĞRI

 “KENT SORUNLARI İÇİN TAŞIN ALTINA SİZ DE ELİNİZİ UZATIN”

Kuşadası Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında Millet İttifakı Meclis Üyelerinin, Cumhur İttifakı meclis üyelerine “Kentimiz için taşın altına elimizi beraber koyalım” çağrısı dikkat çekti.

Belediye Meclisi toplantısında konuşan Turizm Komisyonu Başkanı Fahrettin Çiçek, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün uzun süredir Kuşadası’na yatırım yapmadığını belirtirken Belediye Meclis Üyesi ve İyi Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı, kent genelinde yaşanan aydınlatma sorununa dikkat çekti.

0

“KARAYOLLARI NEDEN KUŞADASI’NDA YATIRIM YAPMIYOR”

Belediye Meclis Üyesi ve Turizm Komisyonu Başkanı Fahrettin Çiçek, bayram tatili boyunca kente 2 milyonu aşkın tatilcinin geldiğini belirterek Karayolları Genel Müdürlüğünün yetki ve sorumluluk alanında bulunan belirli bölgelerde trafik sıkışıklığı yaşandığını söyledi. Fahrettin Çiçek “Özellikle Kuştur ve Adakule kavşakları arasındaki kısa mesafenin sadece gidiş geliş olarak kullanılabilir olması trafiğin sıkışmasının en büyük sebeplerinden biri. Karayolları tarafından bölgemize uzun bir süredir yatırım yapılmıyor. Bahsetmiş olduğum kavşaklarda bir çalışma yapılması ve söz konusu yolun en azından 3 şeride çıkarılması gerekiyor. AK Parti Meclis grubunun desteğini rica ediyorum” dedi.

“TURİZM KENTİNE REVA GÖRÜLEN KARANLIK SOKAK VE CADDELER Mİ?”

Belediye Meclis Üyesi ve İyi Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı ise kentte yaşanan elektrik ve aydınlatma konusunu gündeme getirerek Cumhur İttifakı grubuna ‘kent için birlikte çalışalım’ çağrısı yaptı. Aydınlığın medeniyet anlamına geldiğinin altını çizen Hayati Atlı “Maalesef kent sakinleri olarak uzun bir süredir Kuşadası’nda aydınlıktan mahrum yaşıyoruz. Birlikte aldığımız kararlarla çok güzel ışıl ışıl parklar yaparken kentimizin karanlıkta olması bizi üzüyor.  Bölgemiz deki elektrik dağıtım firması bu konu da ciddi bir çalışma yapmıyor. Elimizi taşın altına birlikte koyalım” diyerek AKP Meclis grubundan kent sorunlarının çözümünde daha ciddi şekilde destek olunmasını istedi.

“AYDEM’DE KURUMSAL BİR SIKINTI VAR”

Çiçek ve Atlı’nın ardından konuşan Başkan Ömer Günel ise AYDEM’e elektrik ve aydınlatma konusundaki sıkıntıların bildirilmesine rağmen hiçbir müdahalede bulunulmadığına dikkat çekerek “Aydem’de kurumsal bir sıkıntı var. Biz yazmaktan bıktık, onlar yazmamaktan bıkmadı. Bu konuda herkesin üzerine sorumluluk düşüyor.  Hepimiz üzerimize düşeni yapalım” dedi.