Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

EFELER’DE BEYAZ LİSTE SÜPÜRÜR

CHP’de Kongre Süreci işlemeye başladı. Bu ay mahalle delegeleri belirlenecek, Ağustos içinde ilçe örgütü seçimleri yapılacak. Sonrasında il örgütü seçimleri ve kurultay.

Aydın’da da süreç başladı. Bu ayın ortasından itibaren mahalle seçimleri başlayacak ve ay sonunda tamamlanacak. Sürecin başlamasıyla ilçelerde başkan adayları peşi sıra ortaya çıkmaya başladı. En büyük ilçe olan Efeler’de mevcut İlçe Başkanı Polat Bora Mersin “Beyaz liste” ile adaylığını açıklayan ilk isim oldu. Hemen ardından Efeler Belediye Meclis Üyesi Altan Kemerci de ilçe başkanlığına talip olduğunu açıklayarak, yarışa mavi listeyle katılacağını bildirdi. Önümüzdeki süreçte başka adaylar çıkabilir, farklı renkli listeler oluşabilir.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin oldukça geniş bir kitlenin desteğini almış durumda. Özellikle şu anda Aydın siyasetinin en güçlü figürleri arasında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar’ın beyaz listeye desteğini açıklaması önemliydi. Şartlar böyle olunca beyaz liste siler süpürür görünüyor.

Bugün Beyaz Liste Başkan Adayı Polat Bora Mersin ile görüştük.

Polat Bora Mersin 1978 Aydın doğumlu. İlk, orta ve Yüksek Okul eğitimini Aydın’da Tamamladı. Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans mezunu. Türkiye Futbol Federasyonun da 4 yılı Amatör, 14 yılı Profesyonel liglerde olmak üzere 18 yıl Futbol Hakemliği yaptı. Halen bağımsız olarak kendi ofisinde  SMMM olarak çalışmakta. Uzun süredir Aydın Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanlığı görevini de yürütmekte. Ayrıca Aydın Tenis Kulübü ve Kuşadası Yelken Kulübü üyesi.

Polat Bora Mersin, 2018 yılında CHP Efeler İlçe Başkanlığına seçildi ve bu görevine halen devam ediyor. Kendisine neden aday olduğunu sorduğumuzda:

“2017 yılında Barış Altıntaş’ın başkanlığındaki ilçe yönetimine girdim. 2018 yılında Belediye Meclis üyeliği için görevinden ayrılan Barış Altıntaş’ın yerine İlçe Başkanı seçildim. 2019 yılında yapılan örgüt seçimlerinde tekrar aynı göreve seçildim. O günden bu güne başarılı bir yönetim çalışması yapıyoruz. Bu nedenle tekrar aday olmamam için hiçbir sebep yok. Ekibimizle beraber bu başarılı çalışmalarımızı sürdürmek ve Aydın’da CHP’nin başarısını artırmak için tekrar aday olacağım” dedi.

Polat Bora Mersin yaklaşan yerel seçimler konusunda ise:

“Aydın CHP olarak sorunsuz bir seçim süreci yaşayacağımızı düşünüyorum. Hedefimiz daha önceki seçimlerde yakaladığımız başarıyı tekrarlamak değil, daha başarılı olmaktır. Bunun için çalışıyoruz. Bize göre seçimlerin bittiği 28 Mayıs tarihinden itibaren yerel seçim çalışmaları başlamıştır. Elbette kongre süreci ve ittifaklar seçim çalışmalarını etkileyecektir. Ancak biz her türlü ittifakta ve şartta başarılı olmak için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Zaten CHP’yi daha ileriye götürmek için tekrar aday olduk” dedi.

Polat Bora Mersin, mütevazi, hoşgörülü ve çalışkan kişiliğiyle ön plana çıkıyor. Konuşmamızda geçtiğimiz seçim sürecine ilişkin samimi söylemlerde bulundu. Seçim çalışmalarında aksayan yönler bulunduğunu, bunları ortadan kaldırmak için her yolu deneyeceklerini vurguladı. Mersin, üyesi olduğu CHP için çalışmaktan onur ve gurur duyuyor. İçinde bulunduğumuz örgüt seçimleri için ekip olarak yoğun tempo ile çalışıyorlar. Buradaki ekip çalışması bile mavi liste ile aradaki uçurumu net olarak gösteriyor. Bu şartlar altında seçimi çok rahat kazanıp rakiplerini süpürür görüntüsü veriyor.

Son olarak kendisinden, daha efektif ve tüm üyeleri kucaklayan bir yönetim anlayışı beklediğimizi belirtmek isteriz. Ancak bu şekilde sürekli ve kalıcı başarıdan söz edebiliriz. Bunun için iyi bir ekip çalışması ve danışma kurullarının sürekli aktif tutulması, her üyenin çok değerli olduğu unutulmadan çalışılmasının zorunlu olduğunu söylemeliyiz.

Kendisine seçim sürecinde ve daha önemlisi sonrasındaki görevinde başarılar dileriz.

“Sorumluluk büyük olmanın bedelidir.” (Winston Churchili)

HÜSEYİN ASAR