Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

 

MEHMET VERGİLİDEN AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın 28 dönem Milletvekili aday adayı Mehmet Vergili Sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. Aydın Çevre Platformu (AYÇEP) Başkanĺığını uzun süredir sürdüren, Aydın İlinin sevilen simalarından CHP’li Vergili, CHP milletvekilleri aday listesine girememesi üzerine yaptığı açıklamayla; Aday adaylığı döneminde çıkmış olduğu yolda kendisine destek olanlara teşekkür ederek, birlik ve dayanışmayla Cumhuriyetin ikinci yüzyılını iktidarımızla taçlandıracağız, açıklamasında bulundu.

MEHMET VERGİLİ AÇIKLAMASI TAMAMI

Degerli can dostlarim, sevgili arkadaşlarım; yaklaşık üç aydır hak, hukuk, adalet ve çevre emek hakları için çıkmış olduğum bu yolda bana vermiş oldugunuz maddi ve manevi desteklerinizden dolayı hepinize candan teşekkür ederim. Bana candan sevgiyi, kardeşce sevildiğimi hatırlattınız. Size minnettarım…
Biz bu yola çıkarken yollarin taşlı ve engebeli oldugunu biliyorduk. Eşit ve adil bir seçim olmadığını da belirttik. Gönül isterdi ki böyle olmasın fakat ulkemizin içinde bulunduğu gerçekleri bildigimizden her şarta uygun davrandık.
Çok güzel bir seçim aday adaylıği sureci yaşadık. Partimizde ve bize güvenen insanlarda coşku yarattık. Tabiki ön seçim olsaydı ilk üç aday içerisinde yer alacağimizi da biliyorduk. Ne diyelim genel merkezimizin tercihidir. Saygı duyuyoruz.
Aday olarak seçilen, listeye giren arkadaşlara başarilar dilerim. İlerleyen süreçlerde partimizi iktidar yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Şimdi küsme ve darılma günü değil. Birlik ve dayanışmayla cumhuriyetin ikinci yüz yılını iktidarımızla taçlandıracağız.