Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

EKONOMİ LAFLA NORMALLEŞMEZ

Ülke aylardır bilimle zıtlaşan politikalar ve yanlış tercihler nedeniyle can çekişiyor. Sadece birilerinin inadına kurban ediliyor. Yazık bu güzelim ülkeye ve insanımıza.
Bilimle kavga eden ancak perişanlık yaşar. Ülkemizde en buyuk tuhaflık bilgili eğitimli insanlar yurtdışına kaçırılırken, ne kadar cahil eğitimsizler ülkenin sınırları kevgir edilip doldurulmuş vaziyette. Ülkede üretimin tarımda sanayide üretim yapılanması şart, ona göre mesleki okulların artırılması gerekirken, bol bol imam hatip okulları açıyor ve normal okullara imam atıyor. Gerçekten hangi akıl ile ülke mahvedilmeye çalışılıyor. Yani bakıyorumda bir ümit göremiyorum. Ey devletin makamlarını işgal eden zevat, sadece o makamlarda oturmak kalite değil, ülkenin kalkınması için ne kadar bilime ve akla uygun çalışmalarınıza bağlı. İnsanları lütfen ayırt etmeden vazgeçin. Herkesi eşit vatandaş görerek ülkenin kalkınması için, liyakate önem verin.
Sonuç olarak, bilimden uzak toplumlar yok olmaya mahkumdur. Dünyada tek din devleti İsraildir ve tüm uygulamalarında bilimi esas alarak ülkelerine hizmet etmektedirler. Dini bırakın vicdanlarda yaşasın. Okullara imam atayarak gafilliklerle, Ülke kalkınmaz aksine çöker.
Saygılarımla

Prof. Dr. Yaşar Kemal YILDIZ