Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

GAZETECİ YAZAR HÜSEYİN ASAR, EGEDEN MEDYA HABER YAYINLARINDA

Aydın İlimizin sevilen, yazıları ilgiyle takip edilen Değerli Gazeteci Yazar Hüseyin Asar pazartesi gününden itibaren yazıları ve özel haberleriyle Egeden Medya Haber yayınlarında okuyucularıyla buluşacak.

Kendisine Egeden Medya Haber ailesi olarak tercihi için teşekkür eder, başarı dileklerimizi iletiriz.

Yazarımızın öz geçmişi:

Emekli Eğitimci, Gazeteci ve Yazar Hüseyin ASAR
5 Şubat 1966 tarihinde Aydın-Söke’de doğdu. Kocagözoğlu İlkokulunu, Söke lisesi Orta kısmını ve Söke Endüstri Meslek lisesi Elektrik Bölümünü bitirdikten sonra, Ege üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünü 1987 yılında bitirdi. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Medya ve iletişim Bölümü’nden 2019 yılında, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halka İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2021 yılında mezun oldu. 1988 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Ağrı’da öğretmenlik görevine başladı. 2018 yılında emekli oldu. 2020 yılında kısa bir süre Efeler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde bulundu. Evli ve bir kız çocuk babası.
Çeşitli haber sitelerinde köşe yazarlığı yapmakta. Seçimlerde algı çalışması faaliyetlerinde bulunmakta. 2017 yılında “Karya Nine” isimli öykü kitabı, 2018 yılında “Tarih Kokan Yazılar” isimli kitabı ve 2019 yılında “Algının Gücü Adına; Kuşadası’nda Bir Seçimin anatomisi” isimli kitabı, 2020 yılında “Bir Eşcinselin Günceleri; Attalos’un Nefesi” kitabı, 2021 yılında “Seikilos ile Euterpe” kitabı ve aynı yıl “Goca Cafer” öykü kitabı, 2022 yılında “Kuşadası’nda Martı Olmak” öykü kitabı yayınlandı. Ayrıca iştirak ettiği iki kitap ile yerli ve yabancı birçok dergi, gazete ve sitelerde yüzlerce yazısı yayınlandı. Anafilya, Çalı, Türk Yurdu, Sosyal Hizmet Magazin, Aydın XLarge, Atatürkçü Düşünce, Hedef Gazetesi, Mücadele Gazetesi, Aydın Times, Aydın Yerel, Aydınpost, ADÜ haber, 7 Eylül Gazetesi, Aydın Güven Haber Gazetesi, Güney Ege Haber Ajansı, Eğitim Haberci, Kamu Gündemi, Kamu biz, Memurlar Net bunlardan bazıları.