Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

ADABELENLİLER ORTAKLARDA BULUŞTU

Ortaklar Öğretmen Okulları Adabelenliler Derneğinin düzenlediği, gelenekselleşen 18 Mart buluşması bu yılda gerçekleştirildi.

Yurdun dört bir yanından Ortaklar’a gelen Adabelenli öğretmenlerin okul, sınıf, sıra arkadaşlarının buluşmasında zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

Adabelenliler Derneği Başkanı Mustafa Özmen’in yaptığı açılış konuşmasının ardından, dönemin Köy Enstitüsü mezunu Öğretmenlerine çiçek sunulup, 50. Yıl belgesi verilip düşünceleri paylaşıldı.

Dernek faaliyetlerinin de anlatıldığı buluşmada, aynı Okuldan mezun müzik öğretmenlerinin dinletisinin yanı sıra folklorik Zeybek ekibi de günün renkli anlarındandı.

Adabelenli dünün öğrencileri, yıllar sonra aynı ortamda buluşup anılarını tazelemeleri derin sohbetleri beraberinde getirdi.

Son Köy Enstitülerinden birisi olarak Eğitim dönemini geride bırakan, Ortaklar Öğretmen Okulları olarak mezun veren Okulun atölye ve derslikleri halen koruma altında muhafaza edildiği, yatakhane ve Öğretmen lojmanlarının da hizmet vermeye devam etmesi, katılanların anılarını canlandırmada etken olduğu gözlemlendi.

Adabelenli dünün öğrencileri bu günün Emekli Öğretmenleri, hasret gidermenin ardından birlikte yedikleri Kuru Fasulye Pilav Turşuyla günü sonlandırdılar…

Egeden Medya Haber hizmeti olarak, ayrıntılı çekimlerle sunduğumuz videolarımızın birinci bölümünü web haber sayfamızdan izleyebileceğiniz gibi, çekimlerin 2. bölümünü Egeden Medya Haber Youtube kanalımızdan izleyip, paylaşabilirsiniz. Kanalımızı ziyaretinizde abone olmayı ihmal etmeyin.

Ekrem Örsoğlu/Özel Haber Kuşadası