Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

TEMAD DEPREM YARDIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Video haberimizi youtube kanalımızdan da izleyerek, paylaşabilirsiniz. Kanalımıza ücretsiz abone olmayı ihmal etmeyin.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kuşadası Şubesi, 6 Şubat Deprem felaketinin ardından gerçekleştirdiği yardım etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla TEMAD Kadın Kolları Başkanı yönetimiyle beraber başlattıkları bir kampanya ile Depremzede çocukları yaptıkları yardımlarla sevindirdiler.
Kampanyaya katılan herkese teşekkür eden Dernek Kadın Kolları Başkanı Leyla Özsakallı; biz bir aileyiz, Deprem felaketinin başladığı 6 Şubat tarihinden beri elimizden geldiğince çeşitli kampanyalarla Depremzede vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Bu günde Kadın Kollarındaki arkadaşlarımızla Depremzede çocuklarımız için, bayram etkinliği düzenleyerek onları sevindirecek yardımlarda bulunduk. O çocukların sevinciyle bizlerde çalışmalarımızın önemini birkez daha anlıyoruz, bu yolculukta yardımlarını esirgemeyen TEMAD aileme müteşekkirim, iyiki varlar, iyiki bu ailenin bir parçasıyım, dedi.

TEMAD Başkanı Bünyamin Duman etkinlik kapsamında Dernek Kadın Kolları Başkanına bir anı plaketi sunarak, Kadın Kollarıyla yaptıkları etkinliklerden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Duman yaptığı konuşmasında; TEMAD vardır, var olduğunu herkes bilecek, Astsubaylarımız birçok hak kayıbına uğramaktadır. Önümüzdeki günlerde yapacağımız etkinliklerle sesimizi duyuracağız, kim olursa olsun bizi dikkate alacak, biz varız açıklamasında bulundu. Başkan Duman konuşmasının ardından, Deprem sürecinde TEMAD olarak ortaya koydukları etkinlikliklerin sonucunda, yaptıkları ayni ve maddi yardımların belgelerini göstererek; Genel Merkezimizin düzenlediği nakti yardım kampanyasına 670.000 TL ile katılım sağladık, Kuşadası TEMAD olarak Adıyaman’a 3 adet çadır gönderdik, Geleneksel hale getirdiğimiz ihtiyaç sahibi çocukların giyindirilmesi etkinliğinin sekizincisini yapıyoruz. Bu gün sizinde şahit olduğunuz etkinlikle 50 çocuğumuzu giydirdik, etkinliklerimiz sürdürmeye devam edeceğiz, dedi.

Ekrem Örsoğlu/Özel Haber Kuşadası