Bu makaleyi dinlemek için tıklayınız.

KUŞADASIN’DA ADAKART UYGULAMASI BAŞLIYOR

Kent Konseyi Güngörmüşler meclisininde projesi olan, Emekli promosyon ve indirimlerini kapsayacak Adakart uygulamasına 2023 yılı başlarında geçileceği bilgisi, Belediye Başkanı Ömer Günel’den geldi.

Başkan Günel geçtiğimiz günlerde yapılan Kent Konseyi Meclis Başkanları toplantısında, Adakart uygulamasına geçileceğinin müjdesini verirken, Adakart’la neler yapılabileceğini açıkladı.

Öncelikle Adakart uygulamasıyla kolilerle gıda yardımı kaldırılarak bir elin verdiğini öbür el bilmeyecek, Adakart verilen ihtiyaç sahipleri, kartlarına yüklenen ihtiyaç miktarı kadar alışverişi anlaşmalı marketlerden yapabilecek.

Kent Konseyi Güngörmüşler meclisinin üzerinde çalıştığı Emekliye market indirimi projesi de Adakart uygulaması kapsamında Adakart Emekli olarak, Kuşadasın’da ikamet eden Emeklilerimize de verileceği, bu kartla anlaşmalı marketlerden indirimli alışveriş yapılabileceği gibi gene Güngörmüşler meclisinin önerisi olan, Emekliye ücretsiz tuvalet talebinde kartın işlevi olacağı Kent Konseyi Başkanı Mustafa Ünver tarafından açıklanmıştır.

Böylece, Kent Konseyi başlatmış olduğu bir projeyi daha, Belediye işbirliğiyle uygulama aşamasına getirmiştir.

Serap Başel/Kuşadası Özel Haber